Özellikle Sovyetlerin dağılması sonrası Rusya ile ülkemiz arasında siyasi ekonomik ve kültürel alanda yoğun bir yakınlaşma yaşandı. En başlarda özellikle inşaat sektörü ile girdiğimiz Rusya pazarında Rusça öğrenme, bilme önemli bir avantaj haline geldi. Daha sonrası bavul ticareti ile gelişen Rusça bilme gerekliliği günümüzde birde turizm alanındaki yoğunlaşma ile daha da önem kazandı.

 

RUSÇA KURSU PROGRAMLARIMIZ

Malatya Yabancı Dil Kursu Rusça öğrenmek veya Rusçasını geliştirmek isteyenler Rusça dil programı ile hizmet vermektedir. Bireysel olarak verilebilen Rusça kurslarımızın size özel yoğun ve tam kontrollü bir eğitim verilmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yeterli sayıya ulaşılabilinir ise bir kurs sınıfı açılarak grup halinde eğitim verebiliyoruz. Bu sayede daha düşük maliyetli bir programa dahil olabiliyorsunuz.

 Malatya Yabancı Dil Kursu prensip olarak tüm yabancı dil eğitimlerinde orijinal kaynaklı kitap ve eğitim dokümanları kullanmaktadır. Bu Rusça eğitimi içinde geçerlidir. Rusça öğrenmek Rus Kril alfabesinin bizim Latin alfabemizden farklı olması nedeni ile diğer dillerden biraz farklılık göstermektedir.  Malatya Yabancı Dil Kursu okuma ve özellikle yazma konusunda bu farklığı el yazısını daha az kullanılıp kurs eğitimlerinde Rusça eğitimde klavye kullanılması ile bir nebze kolaylaştırmıştır. Eğitim materyallerimiz sadece kurs kitabı ile sınırlı olmayıp güncel Rusça dergi, kitap ve video film ve müzikler ile zenginleştirilmiştir.

Eğitmen kadromuz yerli ve yabancı eğitmenlerden oluşmakta ve sizin başlangıç düzeyinize göre en uygun eğitmenler kullanılmaktadır. Konuşma pratiğinizi geliştirmek amaçlı olarak kursiyerlerimize internet ortamı üzerinden anadili Rusça olan arkadaşlık bağlantıları önermekte ve gerekirse bulmaktayız. Böylece kurs saatlerinden bağımsız olarak Rusçanızı sosyal bir ortam üzerinden geliştirme ve yeni Rus arkadaşlar bulma fırsatı sağlanmaktadır. Deneyimlerimiz Bu türden sosyalleşme ile Rusçayı daha doğru ve daha kolay konuşup gelişmenin hızlandığı yönündedir.

Malatya Yabancı Dil Kursu Rusça öğrenmek isteyenlerin hizmetindedir.