Malatya Dil Okulu, sadece kişilere yabancı dil eğitimi vermekle kalmaz. Öğrencilerini gerek okullarında gerekse Üniversite giriş sınavlarında başarılı olabilmeleri için hazırlamaktadır.

Tabancı Dil Testi yani kısaca YDT üniversitelere girişte ÖSYM yani, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından adayların yabancı dillerdeki bilgi seviyelerini ölçmek üzere yapılan sözel, eşit ağırlık, sayısal, gibi ana test gruplarından biridir.  Üniversiteye girişte ilgi duyduğumuz alanlara göre bu ana test gruplarından aldığımız puanlar sizin nereye yerleştirileceğinizi belirlemektedir.

YDT İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça ve Rusça dillerinde yapılmaktadır ve sınav esasları içeriği 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 45. Maddesinde anlatılan Yükseköğretim Kurulunca belirlenmektedir.

Üniversiteye giriş sınavları kişilerin hayatlarındaki en önemli olaylardan biridir.  Gençlerin geleceğinin belirlendiği bu sınavlarda büyük bir rekabet yaşanmaktadır.  Fazladan yanıtlanan bir fazla doğru soru bile diğer adaylar ile ciddi farklar oluşmasına neden olmaktadır. Bu yüzden girilen bu sınavlarda başarılı olmak hayata bir adım önde başlamanın anahtarı olmaktadır.

Üniversiteye girişte YDS ye katılabilmek için YKS liseyi bitirmiş veya Lise son sınıf öğrencisi olan herkes bu sınava giriş başvurusu yapabilir. Öğrencilerin hedefledikleri alanlar yabancı diller ile alakalı ise Malatya Dil Okulu öğrencilerin bölüm seçim ve sıralamalarını yapmada yardımcı olacaktır. Deneyimli kadromuz bu konuda rehberlik hizmetlerini öğrencilerine aktarmaktadır.

Malatya Dil Okulu, tamda bu noktada öğrencilerin okullarında aldıkları yabancı dil bilgilerini pekiştirmek ve sınav tekniklerini öğrenerek başarılı olmalarını hedeflemektedir. Yabancı dil Testi YDS ye hazırlıkta öğrencilere profesyonel kadrosu ile eğitim vermektedir. Malatya Dil Okulu, hazırlanmış kurslarımızda YDT için sınavda başarı hedefine uygun bir strateji izlemektedir.

Malatya Dil Okulu, YDT için öğrencilerini hazırlamada hedef olarak sınavda başarıyı hedeflediği için öğrencilerine test çözme teknikleri konusunda yoğunlaşmıştır. Kursiyerlerimiz konuları işlerken sürekli test çözme biçiminde alıştırmalara tabi tutulmaktadır. Malatya Dil Okulu, ayrıca öğrencilerinin gelişimlerini kontrol edebilmek için ara sınavlar yapmakta ve öğrencilerinin seviyeleri sürekli kontrol etmektedir.

Malatya Dil Okulu’na kayıt yaptırarak okulumuzun dünyaca kabul görmüş eğitici kaynakları, uzman personel ve interaktif materyallerimiz ile YDS sınavına hazırlanabilirsiniz. Malatya Dil Okulu uygun fiyatlı paket programları ile öğrencilerinin hizmetindedir.