İngilizce eğitim veren Üniversiteleri kazanan öğrenciler, bir yıl İngilizce hazırlık okumak zorundadır. Ya da hazırlık atlama sınavlarına girerek başarılı olurlarsa direk kendi bölümlerinde eğitim almaya başlayabilirler. Proficiency yani hazırlık atlama sınavı, her üniversitenin kendi bünyesinde değişiklik göstermektedir.

Üniversite de hazırlık sınavına girmeyen öğrenciler Üniversiteyi 5 yıl okuyarak hayata bir yıl geç başlamaktadır. Hazırlık sınıflarında da İngilizce eğitimi en alt seviyeden başlamaktadır. Hazırlık sınavında başarılı olamayan öğrenciler sınav sonucuna göre kendi seviyesinden başlayarak hazırlık sınıfına katılabilirler.

Biz Malatya Dil Okulu olarak hazırlık atlama kurslarımız ile birçok öğrencinin hayata daha erken atılmasını hedefliyor ve hedefimize başarı ile ulaşıyoruz. Hazırlık atlama kurslarımızda sınava özel okuma, yazma, anlama ve konuşma dallarında yerli ve yabancı eğitimcilerimiz ile eğitim veriyoruz.

Hazırlık atlama eğitimlerimiz sınıflarda grup dersleri olabildiği gibi birebir özel ders ile de kurumumuzda verilmektedir. Sınıflarımız aynı seviyede ki öğrencilerden oluşmakta ve maksimum 10 kişiden oluşmaktadır.

HAZIRLIK ATLAMA KURS PROGRAMI

 

Grup derslerimiz hafta içi ya da hafta sonu olmak üzere öğrencinin isteğine göre verilmektedir. Birebir özel dersler ise öğrencinin eğitmenimizle oluşturacağı ders programına uygun olarak yürütülmektedir.

Hazırlık atlama eğitimlerimizde öğrencilerimize özel çalışma programı vermekteyiz. Konu anlatımları, test ve alıştırmalar, gerektiğinde bire bir ders takviyesi verilmektedir. Üniversitelerin hazırlık sınavında çıkan sorular ve soru şekilleri, deneme sınavları tarafımızdan yapılmaktadır.

Hazırlık atlama eğitimlerimizde öğrencilerimize öncelikle dilbilgisi ve kelime bilgisi, okuma, okuduğunu anlama ve yorumlama dersleri, dinleme, dinlediğini anlama, konuşma, yazma, karşılıklı sohbet pratikleri verilmektedir.

Konuşma dersleri yabancı eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Her üniversitenin kendine özel hazırlık sınavı vardır. Öğrenciler, yukarıda bahsettiğimiz becerilerin tamamından ya da bir kısmından sorumlu tutulabilir.

Her üniversitenin hazırlık atlama kurs tarihi akademik takvimde belirtilmektedir. Başarı puanlarını üniversite akademik kadrosu karar vermektedir. Taban puanı alamayan öğrenciler hazırlık sınıfına alınmaktadır. Ancak sınav sonucuna göre öğrenci kendi seviyesinden eğitim almaktadırlar.

Malatya Dil Okulu olarak siz değerli öğrencilerimizi hedeflerinize hızlı bir şekilde ulaştırıyoruz.