Almanca, ülkemizde en çok kullanılan dillerden biridir. Özellikle 60’lı yılların sonlarında ülkemizden Almanya’ya oldukça yoğun işçi akını olmuştur. Günümüzde de çalışma, eğitim, sanat ve turistik amaçlı birçok vatandaşımız Almanya’ya gitmektedir. Bu da Almanca diline talebi arttırmıştır.

Malatya Yabancı Dil Kursu olarak, Almanca grup ve birebir özel ders programlarımız ile Almanca’yı en doğru ve hızlı bir şekilde öğretiyoruz.

ALMANCA DİL KURSUNUN ÖNEMİ

 

Ülkemizde Sanayi alanında birçok firma Alman firmasıdır. Örneğin Siemens, Volkswagen, Adidas gibi dünyaca ünlü Alman firmalarının ülkemizde ciddi yatırımları vardır. Bunun haricinde turizm alanındaki en önemli ziyaretçi grubu Almanlardır. Eğitim alanında da çok sayıda öğrencimiz Almanya’da lisans ve lisansüstü programlarına katılmaktadır.

Ayrıca 2 milyonu aşan Türkiye Vatandaşı,  Almanya’da yaşamaktadır. Özellikle Almanya’da yaşayan Türklerle evlenerek Almanya’ya gidecek olanlar için Aile Birleşimi Sınavını geçme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu gerçekler bize Almanya ile çok güçlü ekonomik, kültürel ve siyasi bağlılığımız olduğunu göstermektedir. Bu yüzden ülkemizde çok ciddiye alınan ve kullanılan bir dildir.

ALMANCA DERS PROGRAMLARIMIZ

 

Malatya yabancı Dil Kursu Almanca programlarımız, öğrencilerimizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda verilmektedir. Almanca öğrenme amacı eğitim olanlar, Aile Birliği Sınavına katılacak olanlar, bir Alman firmasında çalışacak olanlar için farklı Almanca grupları açmaktayız.

Genel Almanca gruplarına 64 saatlik A1 – C2 seviyesi eğitim veriyoruz.  Sınıflarımız maksimum 14 kişiden oluşmaktadır.  Okuma, yazma, konuşma ve dilbilgisi eğitimlerimiz uzman yerli ve yabancı eğitimciler tarafından verilmektedir. Derslerde kullanılan materyaller ve eğitim kitapları kurumumuz tarafından temin edilmektedir.

Almanca Aile Birleşimi A1 Eğitimi gruplarımız 6 kişilik sınıflarda 48 saatlik eğitimden oluşmaktadır.

Uluslar arası geçerliliğe sahip Goethe Enstitüsü’nün düzenlediği sınavlara katılacak öğrencilerimiz için de sınav niteliğine göre Almanca gruplarımız bulunmaktadır.

Kurumumuza Almanca öğrenmek için talepte bulunan öğrencilere öncelikle seviye tespit sınavı uygulanmakta ve Almanca seviyeleri belirlenmekte, seviyelerinin uygun olduğu gruplara yerleştirilmektedirler.

Zaman, okul ve iş programı yoğun birebir Almanca eğitimlerimi vermekteyiz.